08 Grudzień 2020
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

We wtorkowe popołudnie 8 grudnia opublikowana została lista zadań dofinansowanych ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Znalazł się na niej także wniosek Powiatu Kępińskiego na rozbudowę Oddziału Leczniczo – Rehabilitacyjnego w Grębaninie. Wartość przyznanego dofinansowania to 7 milionów złotych. Koszt całkowity wnioskowanej inwestycji to 10 milionów złotych.

Jak podkreśla Robert Kieruzal Starosta Kępiński – Pozyskanie dotacji to ogromny sukces i przede wszystkim kolejny krok w rozwoju infrastruktury szpitalnej i oferty medycznej świadczonej przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kępnie.

Składamy podziękowanie wszystkim osobom zaangażowanym w pozyskanie tych środków w tym w szczególności Poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelice Możdżanowskiej.