17 Wrzesień 2021
 Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kępińskiego Grzegorz Berski
 Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka
 Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kępińskiego Grzegorz Berski
 82. rocznica agresji sowieckiej na Polskę

W piątek 17 września Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kępińskiego Grzegorz Berski złożyli kwiaty i znicz pod pomnikiem powstańców wielkopolskich i żołnierzy wojska polskiego na kępińskim cmentarzu parafialnym upamiętniając tym samym żołnierzy polskich poległych w II wojnie światowej.
17 września mija 82. rocznica napaści sowieckiej na Polskę. Tego dnia Armia Czerwona bez wcześniejszego wypowiedzenia wojny wkroczyła na teren Rzeczypospolitej. Napaść na Polskę była częścią tajnego paktu Ribbentrop-Mołotow, który przed wybuchem II wojny światowej zawarły Niemcy i Rosja.