24 Wrzesień 2020
Rondo zlokalizowane w obrębie ewidencyjnym Krążkowy w ciągu drogi krajowej nr 11, stanowiące wjazd na obwodnicę Kępna i Baranowa.
Na posiedzeniu Zarządu Powiatu Kępińskiego, które miało miejsce 22 września członkowie zarządu wystąpili z apelem do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kępnie o podjęcie uchwały         o nadaniu nazwy „Rondo im. Kornela Morawieckiego” dla obiektu inżynieryjnego zlokalizowanego w obrębie ewidencyjnym Krążkowy w ciągu drogi krajowej nr 11, stanowiącego wjazd na obwodnicę Kępna i Baranowa.

Jak podkreślają członkowie zarządu w swoim apelu nadanie w/w nazwy ma na celu upamiętnienie postaci Kornela Morawieckiego w uznaniu jego znamienitych zasług na rzecz przemian demokratycznych w Polsce oraz osiągnięć w działalności publicznej i państwowej, które znalazły swoje odzwierciedlenie w przyznanym mu przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę w 2019 roku odznaczeniu Order Orła Białego.

Zarząd Powiatu Kępińskiego ma świadomość, że podejmowanie uchwał w sprawach nazw ulic              i placów będących drogami publicznymi lub nazw dróg wewnętrznych w rozumieniu ustawy                z 21 marca 1985 roku o drogach publicznych należy do wyłącznej właściwości gminy, stąd apel            o podjęcie na forum Rady Miejskiej takiego tematu.

Intencją Zarządu Powiatu Kępińskiego jest chęć docenienia postaci Kornela Morawieckiego i jego wkładu w budowę ruchu solidarnościowego. Warto nadmienić, że 30 września mija pierwsza rocznica jego śmierci.

Kolejny ruch w tej sprawie leży po stronie Rady Miejskiej w Kępnie. Jako Przewodniczący Zarządu Powiatu Kępińskiego mam nadzieję,                     że nadanie nazwy „Rondo im. Kornela Morawieckiego” dla obiektu inżynieryjnego zlokalizowanego w obrębie ewidencyjnym Krążkowy w ciągu drogi krajowej nr 11, stanowiącego wjazd na obwodnicę Kępna i Baranowa będzie naszą wspólną inicjatywą promującą dorobek i pamięć                    o ludziach współtworzących naszą historię – dodał starosta Robert Kieruzal.