do góry
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
KOMUNIKAT STAROSTY KĘPIŃSKIEGO DOTYCZĄCY FUNKCJONOWANIA NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ NA TERENIE POWIATU KĘPIŃSKIEGO
Strona główna Wydarzenia
29 Lipiec 2019
kategoria:
Aktualności

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kępnie podpisał z Fundacją Wspierania Rozwoju Okulistyki „Okulistyka21” umowę o współpracy przy realizacji projektu współfinasowanego ze funduszy unijnych pt. „PROGRAM PROFILAKTYKI RETINOPATII CUKRZYCOWEJ W WOJEWÓDZTWIE WIELKOPOLSKIM”.

Program realizowany będzie w ramach funkcjonującej w szpitalu Poradni Diabetologicznej.

                Głównym celem programu jest: Wzrost wykrywalności retinopatii cukrzycowej u osób chorych na cukrzycę na terenie województwa wielkopolskiego o około 10% w ciągu 3 lat realizacji programu. Program obejmuje wykorzystanie sztucznej inteligencji do badania zdjęć dna oka i diagnozowania nieprawidłowości.

                W ramach nawiązanej współpracy pomiędzy Fundacją, a Szpitalem na terenie Poradni Diabetologicznej od października 2019 r. do 31.12.2020 r. pacjenci będą mieli możliwość skorzystania z darmowego nowoczesnego, wygodnego i szybkiego badania pod kontem wykrycia zmian wskazujących na retinopatię cukrzycową.

                Retinopatia cukrzycowa jest najczęstszą przyczyną utraty widzenia u osób w wieku produkcyjnym. Choroba długo pozostaje bezobjawowa, a późno rozpoznana lub źle leczona doprowadza do pogorszenia widzenia, w skrajnych przypadkach do jego utraty. Jednak odpowiednio wcześnie wykryta i prawidłowo leczona może pozostać pod kontrolą i pozwolić chorym na długotrwałe pozostanie aktywnym zawodowo oraz samodzielnym; w ponad 90% przypadków możliwe jest zachowanie widzenia.

Szczegółowe informacje podamy pod koniec sierpnia br.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H