09 Maj 2018

Zestaw artroskopowy umożliwiać będzie prowadzenie zabiegów ortopedycznych.

Wartość zakupionego sprzętu to 248 400,00 złotych.

W najbliższym czasie do kępińskiego szpitala dotrze także aparat USG z dwoma głowicami o wartości 89 000,00 złotych oraz aparat RTG z ramieniem C do zabiegów ortopedycznych, który kosztować będzie 254 880,00 złotych.

W Starostwie Powiatowym prowadzona jest obecnie weryfikacja ostatniego z postępowań przetargowych dotycząca wyposażenia głównego nowego bloku operacyjnego obejmującego m.in. zakup stołów operacyjnych, lamp bezcieniowych, kolumn anestezjologicznych, kolumn chirurgicznych, mebli i pomniejszych elementów stanowiących wyposażenie główne trzech nowych sal operacyjnych.

Zgodnie z planem wyposażenie bloku pochłonie blisko 2 000 000 złotych.

Zakup wyposażenia wieńczy proces uruchomienia nowego bloku operacyjnego, którego praca ma rozpocząć się w drugiej połowie roku.  Warto dodać, że w 2017 roku przeprowadzone zostały wszelkie prace budowlane obejmujące zagospodarowanie I i II kondygnacji nowego skrzydła szpitalnego, bezpośrednio zlokalizowanego nad Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym. Kompleksowa realizacja tego zadania w znacznym stopniu możliwa była dzięki pozyskanej przez Powiat Kępiński dotacji celowej z budżetu państwa w kwocie 3 605 836,00 złotych, pozostałe koszty  wykonanych prac w kwocie 958 881,96 złotych pokryte zostały ze środków własnych Powiatu Kępińskiego.

W bieżącym roku Powiat Kępiński także wystąpił z wnioskiem o dofinansowanie w ramach z dotacji celowej z budżetu państwa kosztów zakupu wyposażenia bloku.

Powiat Kępiński oczekuje na weryfikację powyższego wniosku.