20 Luty 2019

W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie 19 lutego 2019 r. odbyła się kolejna impreza czytelnicza dla dzieci z kępińskich przedszkoli w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Tym razem tematem spotkania był „Międzynarodowy Dzień Kota” obchodzony co roku 17 lutego.  Gościliśmy dzieci: z Przedszkola Samorządowego nr 5 w Kępnie i z Przedszkola Sióstr Boromeuszek. Do biblioteki przybyli również ciekawi goście, którzy przeczytali dzieciom wiersze o kotach. Lektorami byli: Alicja Śniegocka wicestarosta kępiński, podkom. Gabriela Kurzawa-Szuba z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie oraz kpt. Jarosław Kucharzak z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kępnie.

Dzieci po wysłuchaniu wierszy chętnie odpowiadały na zadawane im przez gości zagadki. Niespodzianką było pojawienie się na czytaniu prawdziwych rudych kotów – przywiezionych przez dyrektora Wiesława Walasa. Na koniec mali uczestnicy imprezy pokolorowali portrety kotów. Imprezę w bibliotece wspierała wolontariuszka Nikola Raczyńska, która malowała dzieciom twarze na kolorowo. W Polsce „Dzień Kota” obchodzony jest od 2006 roku. Ma on podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, uwrażliwić na niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także zwrócić uwagę ludzi na często trudny koci los.