do góry
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
KOMUNIKAT STAROSTY KĘPIŃSKIEGO DOTYCZĄCY FUNKCJONOWANIA NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ NA TERENIE POWIATU KĘPIŃSKIEGO
Strona główna Wydarzenia
26 Lipiec 2019
kategoria:
Aktualności
 

We wrześniu centralna sterylizatornia szpitala zostanie przeniesiona do nowych pomieszczeń i wyposażona w nowoczesne urządzenia do dezynfekcji i sterylizacji sprzętu medycznego, aparatury, narzędzi chirurgicznych i  innego sprzętu wymagającego sterylizacji.

Pomieszczenia sterylizatorni mają dogodny dostęp do bloku operacyjnego z użyciem wind: czystej i brudnej i innych oddziałów szpitala. Wydzielono trzy strefy zgodnie z aktualnymi wymogami: brudną, czystą i sterylną, które zapewniają ruch postępowy. Układ pomieszczeń i stanowisk jest dostosowany do ciągu technologicznego, jednokierunkowego poszczególnych czynności. Koszt zakupu sprzętu i aparatury stanowiących nowoczesne wyposażenie sterylizatorni to 850 000 złotych. Środki na realizację inwestycji pochodzą z dotacji Powiatu Kępińskiego oraz kredytu inwestycyjnego.

Podstawowe wyposażenie szpitalnej sterylizatorni stanowić będą: 2 sterylizatory parowe, przelotowe o 4 i 6 jednostkach wsadowych, 2 myjnie-dezynfektory, suszarka do suszenia narzędzi, zgrzewarka, stoły robocze ze stali kwasoodpornej i inny sprzęt.

Centralna Sterylizatornia, chociaż mało znana pacjentom, stanowi kluczowe miejsce w szpitalu, mające wpływ na bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego.

Skuteczne mycie, dezynfekcja i sterylizacja sprzętu medycznego, w szczególności narzędzi chirurgicznych służących do wykonywania zabiegów operacyjnych odgrywa bardzo ważną rolę w procesie zapobiegania zakażeniom szpitalnym. Jest gwarantem bezpieczeństwa dla pacjentów i pracowników, dlatego jest to tak ważna dla nas i od dawna oczekiwana inwestycja w kępińskim szpitalu.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H