13 Marzec 2018

Jubileusz 25-lecia świętowało uroczyście w piątek, 9 marca Radio Sud. Życzenia radiowcom składali Starosta Kępiński - Witold Jankowski oraz Wicestarosta - Grażyna Jany.

Jubileusz był podsumowaniem ćwierćwiecza bardzo bogatej działalności Radia Sud. Na uroczystości licznie stawili się parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele instytucji, stowarzyszeń i organizacji społecznych oraz byli o obecni pracownicy rozgłośni.

Życzenia kierowano do twórcy radia Jerzego Stempina oraz Zespołu Redakcyjnego, tworzonego najpierw przez redaktora naczelnego Andrzeja Mrozińskiego, a obecnie Michała Zaczyka.

Radio SUD swoim początkiem sięga roku 1992 r. Założycielem Radia jest Jerzy Stempin. Pierwszym redaktorem naczelnym był Andrzej Mroziński, który szefował Radiu Sud przez 22 lata. Obecnie funkcję redaktora naczelnego sprawuje Michał Zaczyk.

Dziś łączy w sobie ponad 20-letnią tradycję dziennikarską oraz dynamikę mediów XXI wieku. Dzięki naszym reporterom jesteśmy zawsze najbliżej lokalnych wydarzeń na terenie powiatu kępińskiego, wieruszowskiego, ostrzeszowskiego i w ich okolicach.

Radio SUD jest również wydawcą Gazety Bezpłatnej Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego oraz Namysłowskiego Kuriera Lokalnego.

Nie znaleziono galerii.