do góry
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
KOMUNIKAT STAROSTY KĘPIŃSKIEGO DOTYCZĄCY FUNKCJONOWANIA NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ NA TERENIE POWIATU KĘPIŃSKIEGO
Strona główna Wydarzenia
25 Lipiec 2019
kategoria:
Aktualności
 
 
 

                                                        W czwartek 25 lipca br. na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prezes zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – Marlena Maląg podpisała z przedstawicielami 19 powiatów z obszaru województwa wielkopolskiego umowy na realizację „Programu wyrównywania różnic między słabiej regionami”.

Powiat Kępiński w ramach programu pozyskał środki na realizację dwóch przedsięwzięć. Pierwsze z nich obejmuje zakup i montaż windy dla potrzeb Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. W ramach drugiej z zawartych umów Warsztaty Terapii Zajęciowej w Słupi pod Kępnem uzyskały dofinansowanie do zakupu nowego pojazd dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dwie umowy w imieniu Powiatu Kępińskiego parafowali: starosta Robert Kieruzal i wicestarosta Alicja Śniegocka.

Jak podkreśliła prezes zarządu PFRON - Dzięki realizacji programu skutecznie zmieniamy krajobraz polskich miast i wsi, które stają się coraz bardziej dostępne dla osób niepełnosprawnych.

„Program wyrównywania różnic między regionami” ma zwiększać dostęp do rehabilitacji zawodowej i społecznej. Jest szczególnie adresowany do osób zamieszkujących regiony słabiej rozwinięte gospodarczo. W tym roku zrealizowanych zostanie w całej Polsce 570 projektów na łączną kwotę 57 mln złotych.

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H