25 Lipiec 2019

W czwartek 25 lipca br. na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prezes zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – Marlena Maląg podpisała z przedstawicielami 19 powiatów z obszaru województwa wielkopolskiego umowy na realizację „Programu wyrównywania różnic między słabiej regionami”.

Powiat Kępiński w ramach programu pozyskał środki na realizację dwóch przedsięwzięć. Pierwsze z nich obejmuje zakup i montaż windy dla potrzeb Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. W ramach drugiej z zawartych umów Warsztaty Terapii Zajęciowej w Słupi pod Kępnem uzyskały dofinansowanie do zakupu nowego pojazd dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dwie umowy w imieniu Powiatu Kępińskiego parafowali: starosta Robert Kieruzal i wicestarosta Alicja Śniegocka.

Jak podkreśliła prezes zarządu PFRON - Dzięki realizacji programu skutecznie zmieniamy krajobraz polskich miast i wsi, które stają się coraz bardziej dostępne dla osób niepełnosprawnych.

„Program wyrównywania różnic między regionami” ma zwiększać dostęp do rehabilitacji zawodowej i społecznej. Jest szczególnie adresowany do osób zamieszkujących regiony słabiej rozwinięte gospodarczo. W tym roku zrealizowanych zostanie w całej Polsce 570 projektów na łączną kwotę 57 mln złotych.