17 Maj 2018

16 maja 2018 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie po zakończeniu działań dla dzieci i młodzieży związanych z obchodami XV Tygodnia Bibliotek odbyła się uroczystość z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Na spotkanie zostały zaproszone bibliotekarki z bibliotek publicznych i członkinie Kępińskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich z terenu powiatu kępińskiego. Przybyłych gości powitał dyrektor biblioteki Wiesław Walas. Uroczyste życzenia od Starosty Kępińskiego wraz z listami gratulacyjnymi i symboliczną różą przekazał  na ręce bibliotekarzy Marcin Wiśniewski - naczelnik Wydziału Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu. Specjalne podziękowania otrzymała Danuta Wabnic, nauczyciel bibliotekarz z ZSP nr 1 w Kępnie, która w tym roku obchodzi jubileusz 25 lat pracy zawodowej. Listy gratulacyjne przesłały także: Helena Bednarska Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, Aneta Lipińska Przewodnicząca Kaliskiego Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Członkini Zarządu Janina Patysiak. Spotkanie uświetnił koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. A. Tansmana w Kępnie, który poprowadziła Dyrektor Magdalena Pacholik.