do góry
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
Strona główna Wydarzenia
08 Luty 2018
kategoria:
Aktualności

W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie 7 lutego 2018 r. odbyła się kolejna impreza czytelnicza dla dzieci z kępińskich przedszkoli w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Tym razem gościliśmy dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 5 w Kępnie. Do biblioteki przybyli również zaproszeni goście, którzy przeczytali dzieciom bajkę o kotach. Lektorami byli: Joanna Kaczorowska – dziennikarka Radia SUD, Mirosław Wiśniewski - Naczelnik Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, Marcin Wiśniewski - Naczelnik Wydziału Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu oraz Mirosław Łapa - redaktor naczelny Tygodnika Kępińskiego.

Dzieci grzecznie wysłuchały bajki i odpowiedziały prawidłowo na wszystkie zadawane im przez gości zagadki. Niespodzianką było pojawienie się na czytaniu prawdziwych kotów – przywiezionych przez dyrektora Wiesława Walasa. Na koniec mali uczestnicy imprezy namalowali portrety kotów, które występowały w bajce. Imprezę w bibliotece wspierali wolontariusze, biorący udział w bibliotecznym projekcie „Poczytajmy”: Wiktoria Płucienniczak, Amelia Klaczyńska i Kacper Zalwert.  W Polsce „Dzień Kota” obchodzony jest od 2006 roku. Ma on podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, uwrażliwić na niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także zwrócić uwagę ludzi na często trudny koci los.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H