28 Styczeń 2020

Do 2010 roku pracownicy urzędów pracy, jako jedna z nielicznych grup zawodowych w Polsce,       nie posiadali swojego święta. Stałe miejsce w kalendarzu mieli natomiast m. in. samorządowcy, pracownicy socjalni, a także osoby zatrudnione w służbie cywilnej.                                                                      Na wniosek Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej 16 grudnia 2010 r. znowelizowano ustawę        o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Jedną z nowości było ustanowienie dnia                  27 stycznia Dniem Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. Wybór dnia nie jest przypadkowy, 101 lat temu, 27 stycznia 1919 r. Naczelnik Państwa Józef Piłsudski podpisał Dekret o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami, który został powszechnie uznawany za początek Publicznych Służb Zatrudnienia.

Z tej okazji Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Alicja Śniegocka oraz Przewodniczący Powiatowej Rady Rynku Pracy - Wiktor Gruszka przekazali listy z życzeniami i gratulacjami dla pracowników Urzędu Pracy w Kępnie

- Doceniam pracę i zaangażowanie w pomoc osobom, znajdującym się w trudnej sytuacji zawodowej. Wsparcie udzielone każdemu bezrobotnemu przyczynia się do poprawy życia całej społeczności. To trudna indywidualna praca z Klientem, słuchanie i służenie pomocą. Gratuluje Wam skutecznej realizacji programów aktywizujących i jednocześnie dziękuję za dobrą współpracę z samorządem i przedsiębiorcami, za efektywne działania i odpowiedzialność a przede wszystkim za wrażliwość wobec każdej zgłaszającej się osoby poszukującej zatrudnienia. Życzymy Państwu, aby wykonywana praca była powodem do satysfakcji i źródłem uznania nie tylko ze strony petentów, ale całej społeczności powiatu kępińskiego - powiedział Starosta Kępiński podczas okolicznościowego spotkania w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie.

Podsumowując spotkanie Dyrektor PUP Iwona Rataj podziękowała Gościom za udział w tym szczególnym Dniu oraz za ciepłe i życzliwe słowa skierowane do wszystkich pracowników urzędu pracy.