21 Czerwiec 2019

W dniu 18 czerwca 2019 roku w Dworze Myśliwskim Ustronie koło Opatowa odbył się Piknik plenerowy „W rodzinie siła”, festyn rodzinny z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego oraz Dnia Dziecka.

Podczas pikniku wręczono podziękowania dla wszystkich rodzin zastępczych z terenu powiatu kępińskiego.

W tym roku, po raz kolejny rodziny wytypowały pośród swojego grona Rodzinę Roku, w trzech kategoriach: Spokrewniona Rodzina Zastępcza, Niezawodowa Rodzina Zastępcza oraz Zawodowa Rodzina Zastępcza.

Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:

Państwo Anna i Dariusz Machowiak,

Państwo Monika i Jacek Pelińscy,

Państwo Lucyna i Karol Kasprzak

Pamiątkowe statuetki za dar serca wręczyli: Starosta Powiatu Kępińskiego Robert Kieruzal, Wicestarosta Powiatu Kępińskiego Alicja Śniegocka oraz Z-ca Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie Beata Kosędka. W podziękowaniu za trud wychowania, dzieci z rodzin zastępczych przygotowały mini koncert gitarowy pod dyrekcją Jacka Klyty.

Podczas Pikniku, dzieci mogły korzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich: dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, bańki mydlane, loteria fantowa, popcorn, wata cukrowa oraz lody. Piknik uświetniły też Powiatowe służby mundurowe: Komenda Powiatowa Policji z policjantem PYRKIEM oraz Komenda Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Opatowie. Stoisko swoich prac eksponował Warsztat Terapii Zajęciowej
w Słupi pod Kępnem prezentując rękodzieło wykonane przez uczestników. W rytm gorących tańców integracyjnych porwała nas Szalona Ciotka Kaloria, przeprowadzając dla dzieci wiele ciekawych konkurów i animacji.

Całość świętowania zwieńczył wspólny grill ze smakołykami zarówno dla dzieci jak
i dorosłych.