27 Sierpień 2018

Tak jak przed rokiem, Festyn Powiatowy ,,Pożegnanie Lata 2018" ściągnął do Bralina prawdziwe tłumy mieszkańców naszego powiatu oraz powiatów ościennych.

Festyn "Pożegnanie Lata" to sztandarowa impreza organizowana przez Powiat Kępiński na zakończenie wakacji. Jego tradycja sięga 2000 roku. Przez ten czas udało się zaprosić do udziału w tym wydarzeniu szereg znamienitych gwiazd polskiej estrady. Profesjonalna organizacja przekłada się corocznie na dużą frekwencję. Nie inaczej było tego roku.

- Z pierwszych informacji już wiemy, że imprezy z taką frekwencją nie było w naszym powiecie od wielu lat - mówi Starosta Kępiński, Witold Jankowski. - To bardzo cieszy. Serdecznie dziękuję naszemu partnerowi przy organizacji tej imprezy, Gminie Bralin.

Od trzech lat przedsięwzięcie organizowane jest właśnie wspólnie z Gminą Bralin.

Festyn obfitował w wiele atrakcji, z których mógł skorzystać każdy z przybyłych. Dla najmłodszych przygotowano liczne zabawy i konkursy.

Dużym zainteresowaniem cieszył się występ zespołu Karpowicz Family reprezentującego nurt "Śląskie szlagiery". Grupa zaprezentowała wiele znanych i lubianych utworów.

Ogromne zainteresowanie wzbudził występ kabaretu Smile, a gwiazdą wieczoru była grupa Lady Pank, która zagrała swoje wszystkie największe przeboje. Władze Powiatu Kępińskiego i Gminy Bralin wręczyły artystom okolicznościowy grawerton z okazji 35 rocznicy wydania przez zespół pierwszej płyty.

Starostwo Powiatowe włączyło się, jak co roku, w akcję pobierania krwi zorganizowaną przez stowarzyszanie "Po prostu pomagam", której podsumowanie odbyło się podczas festynu. Na scenie rozlosowano główne nagrody wśród wszystkich honorowych dawców, którzy oddali krew w tym dniu w KOSiR-ze.