Strona główna Wydarzenia
12 Grudzień 2019
kategoria:
Aktualności

Reprezentantki ZSP Nr 1 z Kępna wygrały Finał Rejonu Kaliskiego w Piłce Ręcznej. Rozgrywki w ramach ”XXI  Licealiady 2019/2020” odbyły się w środę w sali gimnastycznej ZSP Nr 2 przy ulicy Przemysłowej w Kępnie.

Do zawodów przystąpiło pięć reprezentacji szkół ponadpodstawowych z rejonu kaliskiego. W turnieju wystąpiły dwie drużyny z powiatu kępińskiego. Zespół prowadzony przez trenera Macieja Nowickiego pokonał w bezpośrednim starciu LO Nr I  w Kępnie 11:3. Zawody wygrała lepszym bilansem bramkowym kępińska „jedynka”, która w decydującym starciu zremisowała z I LO z Krotoszyna 4:4.

Na trzecim miejscu uplasowało się LO Nr I z Kępna, a na czwartym ZS nr 1 z Ostrzeszowa. Na piątym miejscu sklasyfikowano  III LO  z Kalisza.

Pamiątkowe puchary dla trzech pierwszych drużyn i dyplomy w imieniu Starosty Kępińskiego Roberta Kieruzala wręczyła wicedyrektor ZSP Nr 2 w Kępnie Pani Barbara Mędel. Nagrody indywidualne otrzymały kępnianki. Tytuł MVP przyznano Weronice Przewdzięk (LO Nr I Kępno), najlepszą bramkarką została Oliwia Duchnik (ZSP Nr 1 Kępno), a najskuteczniejszą zawodniczką została Vanessa Gajewska, która reprezentowała Zespół Szkół nr 1 z Ostrzeszowa. Cała trójka, to zawodniczki II-ligowej Polonii. Warto zaznaczyć, że drużyna ZSP nr 1 z Kępna będzie reprezentować rejon kaliski w półfinale wojewódzkim. Imprezę sportową zorganizowali: Wydział Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Kępnie i Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska” w Poznaniu.