18 Sierpień 2003
Od czterech lat samorząd powiatu kępińskiego organizuje Targi Przemysłu Meblowego i Przedsiębiorczości, w których z roku na rok swoje wyroby i oferty handlowe prezentuje coraz większa liczba producentów, handlowców, instytucji bankowych czy ubezpieczeniowych.|n||n|W pierwszych targach udział wzięły 23 firmy, w drugich 32, w trzecich 44, natomiast w tegorocznej edycji już dziś zgłosiło się ponad 50 firm i instytucji. W tegorocznych targach udział wezmą także podmioty gospodarcze ze Słowacji, Węgier i Chorwacji.|n||n|Tegoroczne targi odbędą się w dniach 29.08.2003-31.08.2003 na terenie Hali Widowiskowo-Sportowej w Kępnie przy ul. Walki Młodych 9 oraz otaczającego terenu. Stoiska czynne będą codziennie od godz.10.00 - 19.00.|n||n|W dniu 29 sierpnia 2003 roku o godz. 16.00 odbędzie się oficjalne otwarcie z udziałem wszystkich wystawców, władz samorządowych oraz zaproszonych gości. Patronat gospodarczy nad Targami prowadzi Forum Społeczno - Gospodarcze w Kępnie.|n||n|Powołano Kapitułę Targową, która dokona oceny wystawców i ich produktów oraz wręczy w dniu 31.08.2003 r. 7 statuetek w kategoriach:
|n|-grand prix
|n|-meble i kooperacja,
|n|-budownictwo i kooperacja,
|n|-wielobranżowej,
|n|-najoryginalniejszego stoiska,
|n|-dobrego smaku,
|n|-wyróżnienie publiczności – /ustalone wg. ankiet/
|n||n|Uroczyste wręczenie statuetek odbędzie się w dniu 31 sierpnia 2003 r o godz. 18.00 podczas odbywającego się w Kępińskim Amfiteatrze obok Hali Targowej festynu pn. "Pożegnanie Lata 2003".|n||n|Jak wcześniej informowaliśmy udział w tegorocznych targach zapowiedziało ponad 50 firm i instytucji z branży meblowej i pochodne, budowlanej, spożywczej, przemysłowej oraz motoryzacyjnej z terenu całego kraju.|n||n|Targom będą towarzyszyły imprezy organizowane przez Starostwo Powiatowe w Kępnie. Jedną z nich będzie festyn kulturalny „Pożegnanie lata”, który odbędzie się w dniu 31.08.2003 od godz. 16.oo na terenie Kępińskiego Amfiteatru.|n||n|Swój dorobek kulturalny zaprezentują poszczególne gminy wchodzące w skład powiatu kępińskiego. W części popołudniowej wystąpią profesjonaliści z polskich scen estradowych w tym Kabaret "ELITA" oraz Andrzej Cierniewski.|n||n|Na zakończenie festynu rozbłysną sztuczne ognie, a całość zakończy zabawa przy muzyce na żywo.|n||n|Ponadto od 29.08.2003 do 1.09.2003 roku na zaproszenie zarządu powiatu kępińskiego przyjeżdża do Kępna delegacja z Węgierskiego miasta Kiskore.|n||n|Goście zwiedzą tegoroczne Targi oraz spotkają się z władzami powiatu kępińskiego i przedstawicielami lokalnego biznesu.|n||n|W dniu 29.08.2003r. podczas oficjalnego otwarcia Targów zostanie podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Kiskore, a Powiatem Kępińskim. Jest to już drugie podpisanie porozumienia o współpracy podczas Targów.|n||n|Zwracam się z uprzejmą prośbą do Państwa o poinformowanie społeczeństwa o w/w Targach.|n||n|Wszelkich informacji dot. organizacji Targów udzieli Państwu Komisarz Targów - Sekretarz Powiatu Kępińskiego - Krzysztof Dąbrowski.