08 Lipiec 2019

IV Powiatowy Zlot Pojazdów Pożarniczych odbył się w minioną niedzielę, 7 lipca w Świbie. W cieszącej się z roku na rok coraz większą popularnością imprezie udział wziął Starosta Kępiński - Robert Kieruzal.

Organizatorzy, jednostka OSP w Świbie przygotowali szereg atrakcji z paradą strażackich samochodów na czele. Przejazd odbył się na trasie; Świba, Donaborów, Jankowy, Baranów, Kępno, Krążkowy, Myjomice, Ostrówiec, Kierzno, Świba.

Plac przed miejscową remizą strażacką wypełnił się strażackimi wozami już w godzinach przedpołudniowych. Ostatecznie do Świby dotarło blisko 30 pojazdów.

Organizatorzy przygotowali pokazy ratownictwa medycznego oraz ratownictwa technicznego, a także pokaz symulowanej akcji gaśniczej.  Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci.

Przypomnimy, że całe przedsięwzięcie było finansowane przez Powiat Kępiński i zorganizowane przez OSP Świba w ramach realizacji zadania publicznego Powiatu Kępińskiego pn. „IV Powiatowy Zlot Pojazdów Pożarniczych Świba 2019’’ realizowanego w ramach otwartego konkursu ofert.