07 Maj 2021
 Kabina dezynfekcyjna
 Dyrektor SPZOZ w Kępnie Beata Andrzejewska, Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kepiński Alicja Śniegocka, Poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska, Specjalista ds. inwestycji Marika Możdżanowska
Testowana od kilku tygodni w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej                  w Kępnie kabina do dezynfekcji pozostanie tu na stałe. Fundacja "Pomaganie Jest Trendy" wspólnie z inżynierami "ProtegerCov", w ramach akcji "40 milionów serc" przekazała kabinę, która poddaje dezynfekcji wszystkie wchodzące do obiektu osoby, niwelując tym samym stopień zagrożenia rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Koszt takiej kabiny, to ponad 60 000 złotych.

Urządzenie jest skuteczną i bezpieczną dla ludzi kabiną dezynfekcyjną stworzoną i opartą na technologii przepływowych lamp UV-C. Technologia ta, stosowana dotąd w salach operacyjnych, skutecznie i bezinwazyjnie dla człowieka dezynfekuje do 95%, jednocześnie oczyszczając powietrze.
Po wejściu do kabiny i zamknięciu drzwi, fotokomórka identyfikuje człowieka, uruchamiając system odpowiednio skorelowanych dysz, który wraz z zabezpieczoną lampą UV-C prowadzi do dezynfekcji. Całkowity proces trwa około 15 sekund. Niezwykle ważne jest aby z kabiny korzystali zarówno pacjenci jak i cały personel szpitala.
W przekazaniu kabiny dezynfekcyjnej udział wzięli starosta Robert Kieruzal, wicestarosta Alicja Śniegocka, poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska, dyrektor SPZOZ w Kępnie Beata Andrzejewska oraz przedstawiciele Fundacji "Pomaganie Jest Trendy".

Warto nadmienić, że cały czas trwa internetowa zbiórka, dzięki której fundacja „Pomaganie Jest Trendy” pozyskiwać będzie środki na zakup takich urządzeń dla potrzeb innych szpitali w Polsce. Akcję można wspierać biorąc udział w zbiórce dostępnej pod adresem: https://www.siepomaga.pl/40milionowserc.