17 Lipiec 2019

Krystyna Możdżanowska i Renata Ciemny reprezentujące  Zarząd Powiatu Kępińskiego wzięły udział w środę, 17 lipca w otwarciu Klubu Płomyka na oddziale dziecięcym kępińskiego szpitala. Projekt sfinansowała Fundacja Santander.

Realizacja całego przedsięwzięcia kosztowała 23 tysiące złotych i w całości sfinansowała ją Fundacja Santander. Obecna na otwarciu prezes – Marzena Atkielska opowiedziała krótko o projekcie Klubów Płomyka.

- Realizując ten projekt naszym celem było wsparcie w trudnych chwilach rodzin z dziećmi przebywających w szpitalu – powiedziała Marzena Atkielska. -  Chcieliśmy, żeby „Klub Płomyka” był przestrzenią, która chociaż na chwilę pozwoli im oderwać się od trosk związanych z chorobą

Na oddziale dziecięcym kępińskiego szpitala leczonych jest rocznie około 900 pacjentów i nowe, świetnie wyposażone pomieszczenie na pewno sprawi im wiele radości.

Jest to specjalnie wydzielona i zaaranżowana przestrzeń dla dzieci i ich rodziców, z której mogą korzystać podczas pobytu w szpitalu. Pomieszczenie jest odnowione i wyposażone w funkcjonalne meble oraz kolorowe zabawki, dzięki czemu mali pacjenci mogą się tam poczuć jak w swoim własnym przyjaznym pokoju. Korzystać z niego będą mogli także rodzice.

Podziękowanie na ręce prezes Fundacji Santander złożyły w imieniu Zarządu Powiatu Kępińskiego: Renata Ciemny i Krystyna Możdżanowska.