31 Styczeń 2020

Informujemy, że Zarząd Powiatu Kępińskiego za pośrednictwem Wydziału Komunikacji                            i Transportu Starostwa Powiatowego w Kępnie zwrócił się do PKP Intercity S.A z prośbą                         o przeanalizowanie możliwości dodatkowego zatrzymania pociągu TLK „Przemyślanin” relacji Przemyśl Główny – Świnoujście – Przemyśl Główny oraz TLK „Podhalanin” relacji Szczecin Główny. – Zakopane – Szczecin Główny na stacji w Kępnie. PKP Intercity zaopiniowało prośbę pozytywnie. Zmiana rozkładu jazdy powyższych pociągów wprowadzająca postoje na stacji Kępno możliwa będzie wraz z wejściem w życie korekty rocznego rozkładu jazdy tj. od dnia 14 czerwca 2020r.

Warto podkreślić, że wniosek tej sprawie to inicjatywa mieszkanki powiatu kępińskiego, która zwróciła się do Zarządu Powiatu Kępińskiego z wnioskiem o rozpoczęcie starań o przywrócenie możliwości zatrzymywania się pociągów na stacji Kępno.