24 Czerwiec 2021
 Wójt Gminy Łęka Opatowska Adam Kopis, Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński, Wótjt Gminy Perzów Danuta Froń, Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, Wójt Gminy Rychtal Adam Staszczyk
Serdecznie gratulujemy czterem samorządom gminnych z obszaru powiatu kępińskiego pozyskania środków w ramach promesy dla gmin popegeerowskich w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W Wielkopolsce na liście pozytywnie zaopiniowanych wniosków znalazły się 94 samorządy, wśród nich gminy: Rychtal (wsparcie w wysokości 800 000 złotych), Łęka Opatowska (600 000 złotych, Trzcinica (150 000 złotych) i Perzów (100 00 złotych).

Przyznane samorządom gminnym w Wielkopolsce 41 milionów złotych to środki, które mogą zostać przeznaczone np. na budowę, rozbudowę lub przebudowę kanalizacji sanitarnej lub lokalnych oczyszczalni ścieków wraz z kanalizacją oraz przepompownią ścieków, dróg wewnątrz miejscowości, chodników, obiektów sportowych, świetlic czy remiz strażackich. Dodatkowo, ze środków można będzie sfinansować lub dofinansować modernizację składników mienia pochodzącego z zasobu zlikwidowanych państwowych przedsiębiorstw gospodarki rolnej.

Wsparcie gmin popegeerowskich z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to środki przeznaczone na sfinansowanie lub dofinansowanie inwestycji i zakupów inwestycyjnych w gminach, w których funkcjonowały niegdyś zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej.