• mapa strony
  • język migowy
  • BiP
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
Strona główna Wydarzenia
22 Wrzesień 2020
kategoria:
Aktualności
starosta Robert Kieruzal i wicestarosta Alicja Śniegocka.
Na zdjęciu: starosta Robert Kieruzal, wicestarosta Alicja Śniegocka, Beata Kosędka-zastępca Dyrektora PCPR w Kępnie, Lucyna Kasprzak sprawująca pieczę nad czwórką dzieci: Michaelem, Nicole, Jakubem i Amelią oraz Zuzia
Przekazanie komputerów. Na zdjęciu: starosta Robert Kieruzal, wicestarosta Alicja Śniegocka, Lucyna Kasprzak, Beata Kosędka.
Przekazanie komputerów. Na zdjęciu: starosta Robert Kieruzal, wicestarosta Alicja Śniegocka, Lucyna Kasprzak sprawująca pieczę nad czwórką dzieci, Beata Kosędka- zastępca Dyrektora PCPR w Kępnie.
Na zdjęciu: Michael, Nicole, Jakub, Amelia i Zuzia
Na zdjęciu: Michael, Nicole, Jakub, Amelia i Zuzia
 
 
 
 
 
 
 
 
W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie sukcesywnie wydawane są kolejne komputery dla dzieci przebywających w rodzinach zastępczych. Łącznie 104 uczniów z terenu powiatu kępińskiego otrzyma takie wsparcie. W poniedziałek 21 września z jedną z rodzin zastępczych spotkali się starosta Robert Kieruzal i wicestarosta Alicja Śniegocka.

Państwo Lucyna i Karol Kasprzak jako rodzina zastępcza sprawują pieczę nad czwórką dzieci.

W poniedziałkowe popołudnie Michael, Nicole, Jakub i Amelia odebrali w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie komputery.

Ich zakup to efekt przystąpienia Powiatu Kępińskiego do projektu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pn. „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”. Powiat na realizację projektu poprzez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie pozyskał ogółem 326 186,00 złotych. Z tej kwoty 274 910,00 złotych pochodzi z funduszy europejskich, a 51 276,00 złotych z budżetu państwa.

Nowy sprzęt komputerowy trafi do rodzin zastępczych funkcjonujących na terenie powiatu kępińskiego.  Zostanie on bezpłatnie użyczony na okres do pięciu lat.

Komputery mają służyć wsparciu procesu edukacji oraz wyrównywania szans dzieci i młodzieży znajdującej się pod opieką rodzin zastępczych.

do góry