31 Marzec 2020

Drodzy Mieszkańcy,

z przykrością muszę poinformować, że na terenia naszego powiatu stwierdzono dwa przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Proszę o zrozumiemie dla każdego, kto zostanie zarażony i zachoruje na COVID-19. Musimy być solidarni i wzajemnie dla siebie życzliwi.

Szanowni Pańtwo proszę o zrozumiemie zaistniałej sytuacji i zachowanie spokoju. Zapewniam, że wszystkie instytucje powiatowe realizują swoje zadania i służą Państwu niezbędną pomocą. Jestem również w stałym kontakcie ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi. Jednak, zdajemy sobie sprawę, że żadne administracyjne nakazy nie są w stanie skutecznie wyeliminować rozpowszechniania się koronawirusa. Tylko rozważne         i odpowiedzialne zachowanie każdego z nas pozwoli na skuteczne przetrwanie tego trudnego czasu. Dlatego apeluję o stosowanie wszystkich zasad bezpieczeństwa i higieny, które zostały ustalone przez organy pantwa i służby sanitarno-epidemiologiczne.

Przypominam, że od 25 marca obowiązują ograniczenia w swobodnym przemieszczaniu się w grupie powyżej 2 osób. Obostrzenie dotyczy przemieszczania się poza celami bytowymi, zdrowotnymi i zawodowymi tj. do pracy, sklepu, apteki, lekarza. Ograniczmy więc pobyt na otwartej przestrzeni i unikajmy kontaktu z innymi osobami. Przestrzeganie tych zasad jest miarą naszej obywatelskiego postawy i miedzyludzkiej solidarności.

Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy potrafią zrozumieć te nadzwyczajne okoliczności oraz stosują do obowiązujących zasad.

Życzę Państwu zdrowia, spokoju i wytrwałości.

Robert Kieruzal

Starosta Kępiński