22 Kwiecień 2021
  Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Członkonek Zarządu Powiatu Kępińskiego Krystyna Możdżanowska, Wójt Gminy Łęka Opatowska Adam Kopis oraz przedstawiciele gminy Łęka Opatowska
Tego samego dnia odbyła się konferencja na drugiej z dofinansowanych dróg nr 5701P na odcinku Biadaszki – Trzebień w gminie Łęka Opatowska. W konferencji udział wziął udział wójt gminy Łęka Opatowska Adam Kopis.
Jak podkreśla starosta Robert Kieruzal to ostatni etap modernizacji tej drogi powiatowej. Przypomnijmy w latach 2016 i 2018 przedmiotem dofinansowania były dwa pozostałe odcinki                tj. Trzebień-Opatów i Świba-Donaborów-Biadaszki. Obecnie zakres złożonego wniosku to kontynuacja dwóch wcześniejszych inwestycji i ich połączenie w całość stanowiącą ciąg drogi powiatowej nr 5701P w całym jej przebiegu od Świby do Opatowa. Inwestycja o łącznej długości trzech kilometrów obejmować będzie przebudowę nawierzchni drogi oraz budowę ścieżki pieszo-rowerowej. Koszt zadania zgodnie z kosztorysem inwestorskim to 5 907 269,16 złotych.
Wraz z informacją o pozyskaniu dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, Powiat Kępiński rozpoczął przygotowanie postępowania przetargowego dotyczącego tej inwestycji. Zgodnie z warunkami programu powiat będzie mieć 12 miesięcy na zrealizowanie tego zadania.