05 Październik 2018

4 października w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kępnie przy ul. Przemysłowej odbyła się Konferencja techniczna pt. „Proces budowlany ze szczególnym uwzględnieniem ochrony przeciwpożarowej”.
     Organizatorami Konferencji było Starostwo Powiatowe w Kępnie, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie.
     Konferencję otworzyła wicestarosta Powiatu Kępińskiego  Grażyna Jany. Następnie prelegenci przedstawili wszystkim zgromadzonym następujące zagadnienia:

1. UZYSKANIE POZWOLENIA NA BUDOWĘ; WYMAGANIA PROJEKTOWE - Wydział Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Kępnie.
  2. WARUNKI OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ - Rzeczoznawca ds. Zabezpieczeń Przeciwpożarowych.
  3. ODSTĘPSTWA OD PRZEPISÓW TECHNICZNO-BUDOWLANYCH - Komenda Wojewódzka PSP w Poznaniu.
  4. SYSTEMY ZABEZPIECZEŃ PRZECIWPOŻAROWYCH - prezentacja produktów PPHU Tel-Poż-System ISKRA Sp. z o. o.
  5. ODBIÓR TECHNICZNY OBIEKTU PRZEZ ORGAN PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ - Komenda Powiatowa PSP w Kępnie.
  6. ODBIÓR TECHNICZNY OBIEKTU PRZEZ ORGAN PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI SANITARNEJ - Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kępnie.
  7. UZYSKANIE POZWOLENIA NA UŻYTKOWANIE - Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Kępnie.

Głównym celem Konferencji było usystematyzowanie wiedzy i zasad przebiegu całego procesu budowlanego ze zwróceniem szczególnej uwagi na zagadnienia przeciwpożarowe, co mamy nadzieję zwiększy poziom bezpieczeństwa pożarowego budynków już na etapie ich projektowania. Natomiast zaangażowanie wszystkich instytucji związanych z przebiegiem procesu budowanego w przeprowadzenie konferencji pozwoli także na poprawę skuteczności działań tych organów.
     Konferencja, na którą wstęp był wolny, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród projektantów, branżystów, przedstawicieli samorządów i innych osób związanych z branża budowlaną.