22 Kwiecień 2021
 Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Członkowie Zarządu Powiatu Kępińskiego: Krystyna Możdżanowska, Renata Ciemny, Marek Potarzycki, Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Piotr Psikus, przedstawiciele Rady Sołeckiej Wsi Osiny

W czwartkowy poranek 22 kwietnia na drodze powiatowej nr 5600P łączącej Kępno i Osiny odbyła się konferencja Zarządu Powiatu Kępińskiego. Temat konferencji dotyczył przyznanej dotacji ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę tej drogi. Pozyskana dotacja w kwocie 11 070 627,15 złotych, stanowi 70% kosztów całej inwestycji. W konferencji obok członków Zarządu Powiatu Kępińskiego udział wziął również Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Piotr Psikus.

Zakres inwestycji objętej dofinansowaniem obejmuje ponad 3 kilometry drogi powiatowej 5600P począwszy od skrzyżowania ulicy Osińskiej         z Alejami Marcinkowskiego, poprzez ulicę Osińską w Kępnie i jej dalszego ciągu prowadzącego przez miejscowość Osiny.

Jak podkreśla Robert Kieruzal Starosta Kępiński - przedmiotowa inwestycja zakłada rozbudowanie konstrukcji nawierzchni drogi, budowę ścieżki pieszo-rowerowej o nawierzchni z betonu asfaltowego o szerokości 2,5 metra oraz budowę kanalizacji deszczowej. Łączny koszt realizacji tej inwestycji zgodnie z kosztorysem inwestorskim oszacowano na kwotę 16 119 153,63 złotych.

Wraz z informacją o pozyskaniu dofinansowania w  ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, Powiat Kępiński rozpoczął postępowanie przetargowe dotyczące tej inwestycji. Zgodnie z warunkami programu powiat będzie mieć 12 miesięcy na zrealizowanie tego zadania.