19 Marzec 2010

W dniu 17 marca br. zgodnie z harmonogramem Kuratorium Oświaty –Delegatury w Kaliszu, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Słupi pod Kępnem odbył się Rejonowy Konkurs Wiedzy o OC. Udział w nim wzięła młodzież z powiatu kępińskiego (5 zespołów- pod opieką Edyty Rybczyńskiej, Grzegorza Mikołowskiego, Grzegorza Kwiatka, Krzysztofa Fiołki i Dariusza Jasika ) oraz ostrzeszowskiego ( 2 zespoły pod opieką Donaty Trzeciak ).
Tematyka 60 pytań zawartych w teście, opracowanym przez Monikę Sznayder ze Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie  i Tadeusza Witkowskiego ze Starostwa Powiatowego  w Kępnie,  zawierała część dotyczącą zagadnień związanych z zadaniami obrony cywilnej a większość dotyczyła I-szej pomocy przedmedycznej i reagowania na codzienne zdarzenia i zagrożenia.
Choć wszyscy byli mocno zaangażowani w rozwiązywanie testu,  to po sprawdzeniu odpowiedzi przez  Komisję Konkursową -  pod kierownictwem Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie st. kpt. Wojciecha Grabarka,   najlepiej przygotowany okazał się Zespół I z Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Kępnie w składzie Justyna Wasielewska, Krystian Młodzik i Bartosz Kwiatek, drugie miejsce zajął Zespół II również z Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Kępnie w składzie Paulina Hendrysiak, Jarosław Kosakiewicz i Dawid Wróbel. Trzecie miejsce zajęli organizatorzy Konkursu reprezentanci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  w Słupi pod Kępnem, w składzie Sabina Juszczak, Krystian Marciniak i Agnieszka Martynów.
Najlepsi indywidualnie okazali się; Dawid Wróbel, Justyna Wasielewska i Krystian Młodzik.
Podsumowania konkursu dokonał Wicestarosta Kępiński  Zenon Kasprzak, dziękując młodzieży za zaangażowanie się w tematykę , która jest potrzebna na co dzień. Podziękowania skierował również do opiekunów młodzieży oraz dyrektora ZSP w Słupi pod Kępnem Czesława Wardęgi za przygotowanie sali i opiekę nad uczestnikami. Konkurs zakończył się wręczeniem interesujących nagród i dyplomów zakupionych przez Starostwa Powiatowe w Ostrzeszowie i Kępnie.