21 Styczeń 2019

W ostatnich dniach z inicjatywy starosty kępińskiego – Roberta Kieruzala odbyły się konsultacje z włodarzami gmin współtworzącymi powiat kępiński. Tematem wiodącym każdego ze spotkań były kwestie związane infrastrukturą drogową powiatu.

Konsultacje miały na celu określenie priorytetowych z punktu widzenia poszczególnych gmin zadań inwestycyjnych, możliwości finansowych powiatu w tym zakresie, jak również już zaplanowanych na ten rok zadań inwestycyjnych.

Konsultacje to również określenie możliwości partycypowania gmin w kosztach zadań inwestycyjnych związanych z drogami powiatowymi.

Jako pierwsze, 16 stycznia miało miejsce spotkanie z wójtem gminy Bralin – Piotrem Hołosiem. Dzień później starosta spotkał się z wójt gminy Baranów – Bogumiłą Lewandowską - Siwek. W piątek 18 stycznia odbyły się konsultacje z wójtem gminy Łęka Opatowska – Adamem Kopisem, wójtem gminy Trzcinica – Grzegorzem Hadzikiem i wójtem gminy Rychtal – Adamem Staszczykiem.

21 stycznia starosta spotkał się z wójt gminy Perzów – Danutą Froń.

W najbliższym czasie planowane jest spotkanie z burmistrzem miasta i gminy Kępno.

W każdym ze spotkań obok starosty udział wzięli wicestarosta - Alicja Śniegocka, sekretarz – Magdalena Osada, skarbnik – Marcin Trojak oraz dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kępnie – Maciej Hojeński.