31 Styczeń 2011

W Starostwie Powiatowym  w Poznaniu odbył się kolejny Konwent Starostów Wielkopolski.

Starostowie omówili na spotkaniu formułę działania Konwentu Starostów Województwa Wielkopolskiego w kadencji 2010-2014. Zdecydowali, że przewodniczący będzie kierował pracami Konwentu przez 4 lata i zostanie wybrany w głosowaniu a nie jak dotychczas, kiedy wyłaniany był spośród członków Prezydium Konwentu w określonym cyklu – jako tzw. rotujący. Teraz przewodniczącego w pracach wspierać będą jeden wiceprzewodniczący i Prezydium. Przewodniczącym Konwentu został Starosta Ostrzeszowski, Lech Janicki, a wiceprzewodniczącym Starosta Leszczyński, Krzysztof Piwoński. Członkowie Konwentu wybrali również swoich przedstawicieli do Zarządu Związku Powiatów Polskich: Jana Grabkowskiego oraz Andrzeja Jęcza, Starostę Kościańskiego. W czasie obrad swoje wystąpienie zaprezentowali Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Marek Woźniak i Wojewoda Wielkopolski, Piotr Florek. Dyskusja koncentrowała się głównie na założeniach systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego na terenie województwa wielkopolskiego.Konwent Starostów Województwa Wielkopolskiego skupia przedstawicieli wszystkich powiatów z terenu województwa. Razem z konwentami innych województw jest organem doradczym Zarządu Związku Powiatów Polskich. Opinie konwentów stanowią podstawę do formowania stanowiska ZPP w obszarach szczególnie istotnych dla środowisk samorządowych.

WIĘCEJ: www.powiat.poznan.pl zakładka: KONWENT STAROSTÓW