do góry
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
Strona główna Wydarzenia
12 Styczeń 2018
kategoria:
Aktualności

W jubileuszowym Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2018, przeprowadzanym od dwudziestu lat przez Fundację Edukacyjną Perspektywy, LO Nr I im. majora Henryka Sucharskiego w Kępnie zajęło 255 miejsce w kraju na 2186 wszystkich liceów. Jeśli chodzi o pozycję w Wielkopolsce, szkoła plasuje się na miejscu 16, przed nią są - przede wszystkim - licea poznańskie oraz jedno liceum z Kalisza. Warto zauważyć, że w byłym województwie kaliskim LO Nr I w Kępnie zajmuje miejsce 2.

Na 500 sklasyfikowanych liceów jest tylko 5 z byłego województwa kaliskiego: Kalisz-Kopernik 120 miejsce, LO Nr I Kępno - 255 miejsce, I LO Ostrzeszów - 319, I LO Ostrów- 367 miejsce oraz I LO w Jarocinie - 398 miejsce.

Kapituła brała pod uwagę średnie wyniki maturalne z języka polskiego i matematyki, które nie mogły być niższe niż 0,75 średniej krajowej w tego typu szkołach. Niezmienne pozostały trzy kryteria oceny: sukcesy szkoły w olimpiadach 30%, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych 25%, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych 45%. Nasze LO ma prawo do używania w 2018 r. tytułu honorowego „Srebrnej” Szkoły 2018 i związanego z nim graficznego znaku jakości w kształcie szkolnej tarczy. Zdobycie, po raz kolejny, wysokiego miejsca w Rankingu Liceów Ogólnokształcących Perspektywy jest dla naszego LO – jak uzasadniono na stronie organizatora www.perspektywy.pl„zasłużonym powodem do dumy. Świadczy to przecież o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę, ambitnych uczniów, a także władze samorządowe dbające o właściwe warunki nauczania”.

Według dyrektor Danuty Stefańskiej sukces naszego liceum cieszy tym bardziej, że jest szkołą otwartą – wstęp do niej mają wszyscy uczniowie po gimnazjum, którzy nie muszą spełnić warunku wymaganego progu punktowego, jak w innych elitarnych szkołach. W trakcie trzyletniej nauki szkoła stara się pracować tak, aby ciągle podnosić wyniki nauczania. Ten cel systematycznie realizuje, m. in. poprzez diagnozy w klasach pierwszych, badania wyników nauczania po klasie drugiej i przedmaturalne diagnozy z wszystkich przedmiotów deklarowanych przez naszych abiturientów. W maturalnej sesji wiosennej 2017 przyniosło to oczekiwane efekty i LO może pochwalić się 100-procentową zdawalnością. Innym dowodem uznania społecznego i powodem radości jest popularność szkoły na terenie południowej Wielkopolski – od lat uczniowie legitymują się zamieszkaniem nie tylko na terenie Kępna i powiatu kępińskiego, ale i powiatów ościennych województw. Nieskromnie można stwierdzić, że przynależność do tej szkoły to rozpoznawalny znak tożsamości.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H