13 Marzec 2019

Dnia 9 marca 2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców rocznik 2003-2005.

Impreza została zorganizowana przez Wydział Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Kępnie oraz ZSP Nr 1 w Kępnie.

Do turnieju przystąpiły trzy drużyny z powiatu kępińskiego, które w ramach "XX Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2018/2019" rozegrały mecze systemem "każdy z każdym".

W pierwszym meczu reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Kępnie pokonała szczypiornistów ze Szkoły Podstawowej z Mroczenia 17:9. W drugim meczu młodzi sportowcy z Bralina ulegli zawodnikom z Mroczenia 3:19. W ostatnimmeczu reprezentanci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kępnie zwyciężyli24:4 reprezentację Szkoły Podstawowej z Bralina. Najlepszy bramkarzem został Krystian Kowalczuk , najlepszym zawodnikiem Bartosz Mikołowski, najlepszy strzelec turnieju to Piotr Hofman oraz Mateusz Gogół z Mroczenia. Trzej pierwsi to reprezentanci Szkoły Podstawowej  nr 2 w Kępnie. Uroczystego wręczenia pamiątkowych pucharów i dyplomów w imieniu Starosty Kępińskiego Roberta Kieruzala dokonała Pani Dyrektor ZSP Nr 1 w Kępnie Bogumiła Drobina.