23 Maj 2018
Wiesław Walas i dr hab. Halina Lorkowska, prof. AM, Rektor Akademii Muzycznej im. Ignacego J. Paderewskiego podczas wręczenia certyfikatu.

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie została nominowana do grona laureatów XXIX Edycji Konsumenckiego Konkursu Jakości Usług „Najlepsze w Polsce”- „The Best in Poland”.

W związku z tym już po raz czwarty przyznano jej certyfikat za: „Promowanie twórczych dokonań mieszkańców Regionu oraz działania na rzecz czytelnika niepełnosprawnego”.

Konsumencki Konkurs Jakości Usług „Najlepsze w Polsce” „The Best in Poland” (dawniej „Dobre bo polskie”) jeden z najstarszych konkursów promujących firmy, instytucje i ich usługi - organizowany jest już od 2000 r. Jego organizatorem jest Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego, a patronat medialny sprawują: „Nasz Głos Poznański”, TVP S.A. Oddział w Poznaniu, Radio Poznań, Europejski Magazyn Internetowy „EuroPartner”. Honorowy Patronat nad tegoroczną edycją konkursu objął prof. Tadeusz Wallas Prorektor ds. Kadry i Finansów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Celem konkursu jest promocja i wyróżnienie najlepszych zdaniem konsumentów, usług na rynku europejskim. Zgodnie z regulaminem konkursu czytelnicy „Naszego Głosu Poznańskiego”, słuchacze Radia Poznań i użytkownicy Internetu swoimi głosami ponownie zakwalifikowali Powiatową Bibliotekę Publiczną w Kępnie do grona najlepszych europejskich usług oferowanych w Polsce.

Przyznanie Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie Certyfikatu Konsumenckiego Konkursu Jakości Usług upoważnia do umieszczenia na materiałach reklamowych biblioteki prestiżowego godła „Najlepsze w Polsce”- „The Best in Poland” przez najbliższe 3 lata.

Certyfikat odebrał  Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie Wiesław Walas 26 kwietnia 2018 roku w Sali Lubrańskiego w Collegium Minus Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu podczas uroczystego podsumowania XXIX edycji konkursu.