31 Styczeń 2011
W dniu 25 stycznia 2011 r. w Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie odbyła się Uroczysta Narada Roczna podsumowująca ubiegłoroczną działalność Komendy.
Narada rozpoczęła się od odczytania przez st. kpt. Wojciecha Grabarka Komendanta Powiatowego PSP w Kępnie listu Biskupa Kaliskiego Stanisława Napierały, w którym na okres 5 lat powierzył on funkcję Powiatowego Kapelana Strażaków ks. Damianowi Skonieckiemu.
W trakcie spotkania Starosta Kępiński Włodzimierz Mazurkiewicz podpisał Strategię Rozwoju Ratownictwa i Ochrony Przeciwpożarowej dla Powiatu Kępińskiego na lata 2011 – 2020.
Komendant Powiatowy przedstawił sprawozdanie z działalności poszczególnych komórek organizacyjnych komendy. Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu - st. bryg. mgr inż. Lech Janiak, który podsumował działalność Państwowej Straży Pożarnej na terenie całego województwa.
Narada roczna była również okazją do przekazania sprzętu zakupionego dla KP PSP w Kępnie, w szczególności:
- zestawu hydrauliczny Holmatro w systemie CORE w skład którego weszła pompa, rozpieracz kolumnowy, rozpieracz ramieniowy, nożyce. Sprzęt ten został zakupiony ze środków WORD w Kaliszu oraz Fundacji Św. Krzysztofa – Pomocy Dzieciom Poszkodowanym w Wypadkach samochodowych z Wrocławia, przekazania sprzętu dokonał Dyrektor WORD w Kaliszu Stanisław Piotrowski,
- pompa pływająca i pompa do wody brudnej. Sprzęt ten został zakupiony ze środków KP PSP w Kępnie oraz Starostwa Powiatowego w Kępnie, przekazania sprzętu dokonał Starosta Kępiński Włodzimierz Mazurkiewicz,
- sanie lodowe. Sprzęt ten został zakupiony ze środków KW PSP w Poznaniu, przekazania sprzętu dokonał Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu st. bryg. mgr inż. Lech Janiak.