10 Styczeń 2020

Redakcja „Głosu Wielkopolskiego” ogłosiła nominacje w plebiscycie „OSOBOWOŚĆ ROKU 2019”. Miło nam poinformować, ze w gronie nominowanych aż cztery osoby związane są z Powiatem Kępińskim: starosta Robert Kieruzal, wicestarosta Alicja Śniegocka, Przewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego Jolanta Jędrecka oraz radny Grzegorz Berski. Wszystkie z wymienionych wyżej osób uzyskały nominację Kapituły Redakcyjnej w kategorii Polityka, Samorządność i Społeczność Lokalna.

Plebiscyt „Głosu Wielkopolskiego” to okazja, aby docenić osoby, które w mijającym roku angażowały się w życie lokalnych społeczności, wyróżniły się dokonaniami w różnych dziedzinach, osiągały sukcesy, pomagały innym, wykazały się kreatywnością i talentem.

Kandydatów do wyróżnienia nominuje kapituła redakcji pod przewodnictwem redaktora naczelnego „Głosu Wielkopolskiego” Adama Pawłowskiego. Głosowanie będzie prowadzone w pięciu kategoriach: Kultura, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna i Nauka.

W pierwszych czterech kategoriach nagrody zostaną najpierw przyznane osobno w Poznaniu, Kaliszu, Koninie i Lesznie oraz w każdym powiecie województwa wielkopolskiego. Laureaci nie tylko zdobędą tytuły Osobowość Roku 2019 w mieście lub powiecie, lecz także, zachowując zdobyte głosy, awansują do wojewódzkiego finału akcji, w którym zostaną przyznane tytuły Osobowość Roku Wielkopolski 2019. W kategorii Nauka głosowanie będzie prowadzone w jednym etapie w skali całego województwa.

Laureaci z naszego województwa będą mieli także szansę na zdobycie wyróżnień w skali całej Polski. W tym roku plebiscyt jest prowadzony jednocześnie we wszystkich województwach w kraju. Zwycięzcy z każdego regionu wezmą udział w ogólnopolskim finale, w którym powalczą o tytuły Osobowość Roku Polski 2019 w każdej kategorii. Awansując do finału laureaci zachowają oczywiście głosy zdobyte od początku plebiscytu.

Laureatów wybiorą Czytelnicy

Głosowanie w miastach i powiatach w pierwszym etapie plebiscytu rozpoczęło się we wtorek, 7 stycznia i będzie trwało do środy, 12 lutego 2020 r. do godz. 21:30. Zwycięzcy awansują do wojewódzkiego finału, który rozpocznie się w piątek, 14 lutego i potrwa do środy, 26 lutego. Dwa dni później, w piątek, 28 lutego rozpocznie się ogólnopolskich finał. Jego zwycięzców poznamy w środę, 11 marca.

Szczegóły plebiscytu dostępne są na stronie www.gloswielkopolski.pl