08 Grudzień 2017

6 grudnia w Mikołajki w Domu Pomocy Społecznej w Rzetni odbyło się uroczyste przekazanie nowego pojazdu w pełni dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Auto wykorzystywane będzie do codziennych potrzeb podopiecznych domu pomocy. Zakup pojazdu możliwy był dzięki pozyskanej dotacji ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, stanowiącej 60 % kwoty zakupu auta. Pozostałą część pokryto ze środków budżetu Powiatu Kępińskiego. Sprawne auto stanowi nieodzowny element bieżącej działalności ośrodka a obecnie wykorzystywany pojazd z uwagi na swój wiek oraz coraz większą awaryjność w znacznym stopniu nie spełniał potrzeb DPS-u. Nowy środek lokomocji w pełni dostosowany jest do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Daje możliwość przewozu 9 osób. Dostosowany jest również do przewozu 2 osób na wózku inwalidzkim. Posiada również specjalny próg pozwalający na dogodne wejście oraz szyny najazdowe dla wózków inwalidzkich.

Zebranych gości powitał dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Rzetni Zbigniew Tomczyk. Wśród gości przybyłych znaleźli się m.in. starosta Witold Jankowski, członkowie zarządu Krystyna Możdżanowska i Michał Błażejewski oraz skarbnik powiatu Marcin Trojak. Uroczystego poświęcenia nowego pojazdu dokonał ksiądz Mirosław Jankowski – proboszcz parafii w Parzynowie. Następnie wszyscy zebrani udali się na spotkanie z podopiecznymi domu opieki. Do zebranych dołączył również Święty Mikołaj, który obdarował wszystkich słodkimi upominkami.

Nie znaleziono galerii.