13 Maj 2019

Obchody Powiatowego Dnia Strażaka oraz jubileusz 90-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Laskach odbyły się w sobotę, 11 maja.

Powiat Kępiński reprezentowali: starosta Robert Kieruzal, wicestarosta Alicja Śniegocka, przewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego - Jolanta Jędrecka oraz członkowie Zarządu - Renata Ciemny i Marek Potarzycki.

Uroczystości rozpoczęto mszą świętą w intencji strażaków i ich rodzin, która odbyła się w Laskach w Kościele pw. Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej. Podczas mszy wystawiono do publicznej adoracji relikwie św. Floriana.
Pozostała część obchodów odbyła się w sali Domu Ludowego w Laskach. Rozpoczęto ją złożeniem meldunku przedstawicielowi Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego bryg. Adamowi Topolskiemu- naczelnikowi Wydziału Technicznego w KW PSP Poznań.

W trakcie  uroczystości wyróżnionym strażakom wręczono awanse na wyższe stopnie służbowe i odznaczenia oraz nagrody pieniężne Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego za wzorowe wykonywanie powierzonych zadań służbowych.

Obok strażnicy OSP w Laskach posadzono w tym dniu Dąb Pamięci, wkopano także butelkę z podpisami uczestników uroczystości.

FOT. Gmina Trzcinica