17 Lipiec 2017

Poseł Andżelika Możdżanowska, Wicestarosta Grażyna Jany, wykonawcy inwestycji oraz dziennikarze obejrzeli w piątek, 14 lipca płytę lądowiska dla śmigłowców ratowniczych, które powstaje przy kępińskim szpitalu.

- Ta inwestycja to dla nas absolutny priorytet, bowiem ustawa nie zwalnia nas z budowy lądowisk - mówiła w rozmowie z dziennikarzami Wicestarosta Grażyna Jany. - To obowiązek przy funkcjonowaniu SOR-u, a taki przecież w tym szpitalu jest.

Lądowisko będzie miało kształt kwadratu o wymiarach 21x21 metrów. Komunikację z jego płytą zapewni winda i klatka schodowa ewakuacyjna. Zarówno do windy, jak i klatki schodowej prowadzić będą zadaszone pomosty, co umożliwi transport pacjentów bez względu na warunki pogodowe.

Na budowę lądowiska SP ZOZ w Kępnie udało się pozyskać aż 85% dofinansowania (2 307 750 zł), tak więc szpital będzie musiał dołożyć do tej inwestycji ze środków własnych zaledwie 407 250 zł.

- Kiedy pojawiła się możliwość wsparcia finansowego ze środków zewnętrznych, Zarząd Powiatu Kępińskiego wraz ze szpitalem błyskawicznie rozpoczął starania o ich pozyskanie - podkreślała Poseł Andżelika Możdżanowska. - Nie było to zadanie łatwe, ale zakończyło się pełnym sukcesem.

Wszystkie prace związane z inwestycją prowadzone są zgodnie z przyjętym harmonogramem i zakończą się w październiku bieżącego roku.

Do końca lipca ukończonych zostanie 75 procent całości zadania - poinformował wicedyrektor szpitala w Kępnie, Marian Olejniczak. - Inwestycja przebiega bezpiecznie, co potwierdziły ostatnie kontrole. Nie było żadnego zdarzenia nieplanowanego, które miałoby miejsce podczas budowy.

Nie znaleziono galerii.