do góry
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
KOMUNIKAT STAROSTY KĘPIŃSKIEGO DOTYCZĄCY FUNKCJONOWANIA NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ NA TERENIE POWIATU KĘPIŃSKIEGO
Strona główna Wydarzenia
08 Maj 2019
kategoria:
Aktualności
 
 
 
 

                                                8 maja w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Święto zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich obchodzimy już od 1985 roku. Początkowo było wydarzeniem branżowym. Obecnie od wielu już lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek (8-15 maja), czyli okres, w którym biblioteki organizują coraz więcej okolicznościowych imprez promujących czytanie. Hasło tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek brzmi „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”.

Na spotkanie w bibliotece przybyły bibliotekarki z bibliotek publicznych z terenu powiatu kępińskiego i członkinie Kępińskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Przybyłych gości powitał Dyrektor Biblioteki Wiesław Walas. Uroczystość swoją obecnością uświetnił Starosta Kępiński Robert Kieruzal, który złożył zebranym życzenia z okazji ich święta oraz przekazał na ręce bibliotekarek listy gratulacyjne i symboliczne róże.

Listy gratulacyjne przesłały także: Iwona Smarszcz Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, Aneta Lipińska Przewodnicząca Kaliskiego Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Członkini Zarządu Janina Patysiak. Spotkanie uświetnił koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. A. Tansmana w Kępnie, który poprowadzili: Edyta Szymańska i Przemysław Kolarski.

Po części oficjalnej bibliotekarze uczestniczyli w szkoleniu pt.: „Bezpieczeństwo w sieci”, które poprowadził Damian Wabnic – Mobilny Doradca Sektora 3.0.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H