10 Grudzień 2019

10 grudnia 2019 roku, w Starostwie Powiatowym w Kępnie odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy – organu opiniodawczo-doradczego Starosty Kępińskiego w sprawach polityki rynku pracy.

Podczas posiedzenia Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie – Iwona Rataj zaprezentowała stopnień realizacji w bieżącym roku programów finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z rezerwy MRPiPS.

Członkowie Powiatowej Rady Rynku Pracy podjęli uchwałę w sprawie zaopiniowania zlecenia dokonywania ze środków Funduszu Pracy wypłat świadczeń pieniężnych dla bezrobotnych i innych uprawnionych osób z terenu powiatu kępińskiego.

W trakcie posiedzenia, członkowie Rady zapoznali się z aktualną sytuacją dotyczą zatrudnienia cudzoziemców na terenie powiatu kępińskiego w oparciu o dane liczbowe wg. stanu na koniec listopada 2019r.

Starosta Kępiński Pan Robert Kieruzal podziękował  za owocne obrady na rzecz rozwoju lokalnego rynku pracy oraz dialogu społecznego w Powiecie Kępińskim w 2019r.

Posiedzenie zakończyła dyskusja o sprawach bieżących.