16 Kwiecień 2019

15 kwietnia miała miejsce uroczystość otwarcia zmodernizowanej siedziby Publicznej Biblioteki Pedagogicznej Książnicy Pedagogicznej im. A. Parczewskiego w Kaliszu Filii w Kępnie - jednostki edukacyjnej prowadzonej przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

W uroczystości Powiat Kępiński reprezentowała wicestarosta – Alicja Śniegocka.

Przeprowadzenie prac remontowych sfinansowane zostało w całości ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w kwocie 97 000 złotych. Zakres prac obejmował również zakup regałów i mebli bibliotecznych.

Filia Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Kępnie działa nieprzerwanie od roku 1951. Początkowo jako punkt biblioteczny, później Pedagogiczna Biblioteka Powiatowa, a od roku 1975 – po reformie administracyjnej - jako filia Publicznej Biblioteki Pedagogicznej Książnicy Pedagogicznej im. A. Parczewskiego w Kaliszu. Kępińska filia posiada bogaty księgozbiór liczący 23 472 woluminów, w tym 23 199 książek i 273 czasopisma. Pracują w niej dwie nauczycielki-bibliotekarki.

Biblioteka prowadzi wiele działań edukacyjnych i kulturalnych - zajęcia dla dzieci i młodzieży, prelekcje dla nauczycieli oraz rodziców. Bardzo chętnie włącza się również  w wydarzenia organizowane przez inne placówki oświatowe i samorządowe.