04 Sierpień 2020
Kępno, ulica Dworcowa
W poniedziałek 3 sierpnia w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kępnie miało miejsce otwarcie ofert w związku z prowadzonym przez Powiat Kępiński postępowaniem przetargowym dotyczącym przebudowy ulicy Dworcowej w Kępnie.

Łącznie w ramach w/w przetargu złożone zostały trzy oferty.

Obecnie prowadzona będzie procedura weryfikacji złożonych ofert.

Przypomnijmy przebudowa ulicy Dworcowej w Kępnie do druga w tym roku inwestycja realizowana przez Powiat Kępiński przy udziale dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.

Zakres zadania obejmuje kompleksową przebudowę ulicy Dworcowej na odcinku blisko 900 metrów. Wzdłuż drogi powstanie ciąg pieszo-rowerowy. Znacznej poprawie ulegnie również organizacja ruchu pod wiaduktem kolejowym, gdzie wyseparowany będzie ruch pieszych                    i rowerzystów od ruchu samochodowego. Dodatkowo przebudowane zostaną przejścia dla pieszych, które oznaczone będą sygnalizacją aktywną. Inwestycja to również uporządkowanie kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego oraz  właściwe odprowadzenie wód opadowych.