do góry
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
KOMUNIKAT STAROSTY KĘPIŃSKIEGO DOTYCZĄCY FUNKCJONOWANIA NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ NA TERENIE POWIATU KĘPIŃSKIEGO
Strona główna Wydarzenia
12 Sierpień 2019
kategoria:
Aktualności
 
 
 
 

 

 

 

 

 

12 sierpnia br. gościł w Kępnie Planetobus.                                                                                                                         Jest to mobilne planetarium, które wraz z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik odwiedza miejscowości w całej Polsce.                                                                                                                                         Zaproszenie Planetobusa do Kępna to wspólna inicjatywa Starostwa Powiatowego w Kępnie               i senatora Łukasza Mikołajczyka.

By poczuć się jak astronom, wystarczyło podnieść głowę i spojrzeć w niebo. 12 sierpnia Planetobus zawitał do Kępna, a dokładniej do sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1            w Kępnie. Planetobus to projekt edukacyjny, który realizowany jest przez Centrum Nauki Kopernik wspólnie z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Mobilne planetarium to duży namiot          z dachem w kształcie kopuły o średnicy 5 metrów. W środku zmieści się 30 – 35 osób.                            Na półokrągłym „suficie” widzowie mogą oglądać pokazy astronomiczne, prowadzone na żywo przez edukatorów z Kopernika. W jasny dzień uczestnicy pokazów mają okazję zobaczyć niebo pełne gwiazd, poznają najciekawsze konstelacje, układy planet i inne obiekty astronomiczne. Odwiedzą także Międzynarodową Stację Kosmiczną i dowiedzą się, co na niej robią astronauci.

Poniedziałkowa wizyta Planetobusa w Kępnie spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców powiatu kępińskiego.                    W siedmiu projekcjach zorganizowanych tego dnia udział wzięło ponad 200 osób, głównie dzieci i młodzież.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H