30 Lipiec 2019

W dniu 12 sierpnia 2019 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie ul. Dąbrowskiego 2 odbędą się pokazy astronomiczne.

Uczniowie szkół, ale też mieszkańcy powiatu mogą wziąć udział w bezpłatnych seansach wyświetlanych w mobilnym planetarium.

Mobilne planetarium, podróżujące Planetobusem to duży namiot, z dachem w kształcie kopuły o średnicy 5 metrów. W środku mieści się 30 osób. Na półokrągłym „suficie” widzowie oglądają pokazy astronomiczne, prowadzone na żywo przez edukatorów. W jasny dzień można zobaczyć niebo pełne gwiazd, poznać najciekawsze konstelacje, układy planet i inne obiekty astronomiczne, a także odwiedzić Międzynarodową Stację Kosmiczną i dowiedzieć się, co robią na niej astronauci.