do góry
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
KOMUNIKAT STAROSTY KĘPIŃSKIEGO DOTYCZĄCY FUNKCJONOWANIA NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ NA TERENIE POWIATU KĘPIŃSKIEGO
Strona główna Wydarzenia
01 Sierpień 2018
kategoria:
Aktualności
 
 

We wtorek, 31 lipca, w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podpisał umowę o dofinansowanie w formie dotacji celowej z budżetu państwa zadania dalszej rozbudowy bloku operacyjnego Szpitala Powiatowego w Kępnie. W uroczystości podpisania umowy uczestniczyła sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Andżelika Możdżanowska oraz starosta powiatu kępińskiego Witold Jankowski.

Powiat Kępiński reprezentowali także wicestarosta Grażyna Jany i Anna Peter

- Pieniądze inwestowane w zdrowie to pieniądze inwestowane w zbożny cel. To również niezwykle ważna inwestycja dla Kępna, ponieważ rozbudowuje się tamtejszy szpital powiatowy. Każda zmodernizowana jednostka służby zdrowia, która spełnia standardy europejskie to dobra wiadomość dla wszystkich wielkopolan - mówił wojewoda Zbigniew Hoffmann.

Inwestycja "Kontynuacja rozbudowy bloku operacyjnego wraz z zapleczem SPZOZ w Kępnie - etap II wyposażenia bloku", uzyskała już pozytywną decyzję Ministra Finansów oraz Ministra Inwestycji i Rozwoju. Aktualne zadanie, o wartości dwóch milionów złotych, stanowi kontynuację inwestycji rozpoczętej w 2011 roku. Środki przekazane przez wojewodę wielkopolskiego to 1,25 mln zł.

- Chciałem podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do podpisania tej umowy za wsparcie w naszych staraniach o pozyskanie tych środków - przyznał starosta Witold Jankowski. - Dzięki nim nasz szpital stale może się rozwijać. Staje się coraz lepszą i nowocześniejszą placówką.

W ramach realizowanego zadania zakupione zostaną między innymi kolumny anestezjologiczne i chirurgiczne, lampy bezcieniowe, respirator, stoły operacyjne, zestaw artroskopowy, aparat USG anestezjologiczny i aparat RTG z ramieniem C.

źródło: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H