31 Styczeń 2020

W Starostwie Powiatowym w Kępnie odbyło się spotkanie podsumowujące roczny program współpracy z organizacjami pozarządowymi realizowany w 2019 roku.                                                              W ubiegłym roku na dofinansowanie zadań samorząd powiatowy przeznaczył 44 064,00 zł.

Powiat Kępiński, tworząc ten program wyraził w ten sposób wolę współdziałania w celu jak najlepszego zaspakajania zbiorowych potrzeb społeczności lokalnej, budowania dialogu obywatelskiego, umacniania poczucia odpowiedzialności za siebie i swoje otoczenie oraz wprowadzanie nowatorskich i bardziej efektywnych inicjatyw, dzięki lepszemu rozpoznawaniu występujących potrzeb. Wspiera również tym samym rozwój społeczeństwa obywatelskiego                i zachęca społeczność lokalną do większej aktywności na rzecz wspólnego dobra. Organizacje pozarządowe, obok sektora publicznego i prywatnego, są trzecim sektorem działającym na rzecz dobra publicznego. Za współprace przedstawicielom organizacji dziękował starosta Robert Kieruzal.

Dziękuję jeszcze raz, że stowarzyszenia te inicjatywy oddolne mogły i chciały, za naszym pośrednictwem, organizować życie kulturalne, sportowe, krzewić inne  działalności wśród mieszkańców powiatu kępińskiego. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za to, że mamy takich partnerów – mówił starosta

W 2019 roku w ramach programu współpracy z organizacjami pozarządowymi w ramach otwartego konkursu ofert zrealizowano osiem umów na łączną wartość 31 116 złotych. Wśród Stowarzyszeń, które skorzystały z programu znalazły się: Stowarzyszenie „Olszowa – Sołectwo na czasie”, Stowarzyszenie Seniorów „Razem”, Stowarzyszenie „TRENO”, Stowarzyszenie Kobieta w biznesie, Stowarzyszenie Kulturalne EURO-ART, Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych Gminy Baranów, Ochotnicza Straż Pożarna w Trzebieniu, Ochotnicza Straż Pożarna w Świbie.

W 2019 roku trzy zadania realizowane były w trybie pozakonkursowym. Dofinansowanie otrzymały:  Stowarzyszenie „Jesteśmy dla Ciebie”, Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku Powiatu Kępińskiego, Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych Gminy Baranów.                                    Wartość udzielonego w ten sposób wsparcia to 12 948,00 złotych.

Warto nadmienić, że 28 stycznia ruszyła tegoroczna edycja otwartego konkursu ofert. Nabór potrwa do 18 lutego.                                                           Wszelkie informacje nt. konkursu, jego regulamin jak również wszelkie niezbędne do złożenia wniosku formularze dostępne są na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Powiatu Kępińskiego.