Strona główna Wydarzenia
31 Styczeń 2011
kategoria:
Aktualności

Szkolny Związek Sportowy "Wielkopolska" w Poznaniu oraz Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Kępnie w dniu 28 stycznia 2011 roku w sali gimnastycznej ZSP Nr 2 w Kępnie zorganizowali Półfinał Rejonowy w Siatkówce Chłopców w ramach XII Licealiady 20110/2011. W pierwszym meczu zmierzyły się reprezentacje gospodarzy ZSP Nr 1 w Kępnie i I LO w Pleszewie. Mecz od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy turnieju. Pierwszego seta wygrali w stosunku 25: 22, w drugim rozbili rywali wygrywając  25: 14. Następne spotkanie rozegrali reprezentanci I LO w Pleszewie oraz III LO w Ostrowie Wielkopolskim. Tutaj rywalizacja  zakończyła się wynikiem 2:1 dla I LO w Pleszewie w setach: 24:26,25:17;15:9. Ostatni mecz to potyczka III LO w Ostrowie Wielkopolskim z miejscowym ZSP Nr 1 w Kępnie. Gospodarze tak jak w pierwszym spotkaniu nie dali szans przeciwnikom wygrywając gładko 2:0 w setach:25:22, 25:10.

Końcowa rywalizacja wyglądała następująco:

I miejsce-ZSP Nr 1 w Kępnie
II miejsce-I LO w Pleszewie
III miejsce III LO w Ostrowie Wielkopolskim

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Rafała Marciniaka z ZSP Nr 1 w Kępnie. Pamiątkowe puchary dla wszystkich drużyn oraz dyplomy wręczył w imieniu Starosty Kępińskiego Włodzimierza Mazurkiewicza Powiatowy Organizator Sportu Adam Kłodnicki.

Skład zwycięskiej drużyny :Maciej Piędzioch, Kacper Cecota, Dawid Parzonka, Dawid Misiak, Rafał Marciniak,BartoszGórecki, Bartosz Parzybót, Karol Brząkała, Paweł Ruszkowski, Witold kamoś, Kamil Janota, Michał Kokot, Daiwd Smaga, Maciej Musiała.