06 Listopad 2020
Urząd Pracy - Logo
Wg stanu na dzień 6.11.2020r. przedsiębiorcy powiatu kępińskiego złożyli wnioski na ogólną kwotę ponad 38 milionów zł.

Proces wsparcia przedsiębiorców z powiatu kępińskiego środkami przeznaczonymi na ten cel w ramach „tarczy antykryzysowej” w związku z epidemią koronowirusa, rozpoczął się 1 kwietnia. Właściciele firm i przedsiębiorstw, a także samozatrudnieni, składają w Powiatowym Urzędzie Pracy wnioski o dofinansowanie do wynagrodzeń, a także pożyczki. Urząd na bieżąco realizuje napływające wnioski wg kolejności wpływu.  Do tej pory do kępińskiego Urzędu Pracy wpłynęło blisko 5.000 wniosków.

Realizacja nowych instrumentów pomocowych dla przedsiębiorców z tzw. „Tarczy Antykryzysowej”:

• niskoprocentowe pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla mikroprzedsiębiorców - wpłynęło 3506 wniosków na łączną kwotę 17.163 710 zł. Umorzono 3.038 pożyczek.
  • dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla mikro, małych
    i średnich przedsiębiorców - 495 wniosków na łączną kwotę 17.515.036 zł
  • dofinansowania części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych - 773 wnioski na łączną kwotę 457 180 zł

Dane te pokazują, że rozwiązania pomocowe na rzecz sytuacji kryzysowych spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorstw, bowiem zapewniają bezpieczeństwo pracownikom oraz wpływają na zachowanie płynności i ciągłości funkcjonowania przedsiębiorstw.