23 Sierpień 2019

W środę 21 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Kępnie podpisane zostało porozumienie pomiędzy Powiatem Kępińskim a Gminą Kępno i Spółką Wodociągi Kępińskie w sprawie partnerstwa w ramach planowanej na 2020 rok przebudowy ulicy Dworcowej w Kępnie. Ze strony powiatu porozumienie parafowali wicestarosta – Alicja Śniegocka oraz członek Zarządu – Marek Potarzycki.

Zawarcie porozumienia stanowi ważny krok w kierunku przebudowy ulicy Dworcowej w Kępnie. Zgodnie z treścią porozumienia Powiat Kępiński zadeklarował opracowanie i złożenie wniosku o dofinansowanie do Funduszu Dróg Samorządowych w ramach którego możliwe jest pozyskanie dotacji stanowiącej nie więcej niż 50% kosztów inwestycji. Drugą połowę kosztów zgodnie z treścią porozumienia pokryją wspólnie Powiat Kępiński oraz Gmina Kępno. Udział Spółki Wodociągi Kępińskie to przede wszystkim uporządkowanie infrastruktury podziemnej - wodnokanalizacyjnej tak by inwestycja miała charakter komplementarny.

Harmonogram inwestycji zgodnie z opracowanym wnioskiem o dofinansowanie zakłada zakończenie inwestycji w terminie do końca października przyszłego roku. Zakres prac zakłada gruntowną przebudowę ulicy Dworcowej na odcinku blisko 900 metrów. Wzdłuż drogi powstanie ciąg pieszo-rowerowy na całej długości. Znacznej poprawie ulegnie również organizacja ruchu pod wiaduktem kolejowym, gdzie wyseparowany będzie ruch pieszych i rowerzystów od ruchu samochodowego. Dodatkowo przebudowane zostaną przejścia dla pieszych, które oznaczone będą sygnalizacją aktywną. Inwestycja to również uporządkowanie kanalizacji deszczowej i właściwe odprowadzenie wody opadowej.