11 Grudzień 2020
Starosta Kępiński Robert Kieruzal
Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka
W piątek 11 grudnia odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Jej celem  było omówienie najważniejszych zagadnień i problemów związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu kępińskiego zwłaszcza w kontekście pandemii COVID -19.

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku została utworzona na podstawie Zarządzenia Nr 1/2019 Starosty Kępińskiego z dnia 7 stycznia 2019 roku. W jej skład wchodzą:

1.          Robert Kieruzal - Starosta Kępiński- Przewodniczący Komisji;
  2.          Alicja Śniegocka - Radna delegowana przez Radę Powiatu Kępińskiego;
  3.          Marek Potarzycki - Radny delegowany przez Radę Powiatu Kępińskiego;
  4.          Wojciech Grabarek - Komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie - powołany przez Starostę Kępińskiego;
  5.          Waldemar Gruszewski - Powiatowy Lekarz Weterynarii- powołany przez Starostę Kępińskiego;
  6.        Marian Olejniczak - Z-ca Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu  Opieki Zdrowotnej w Kępnie- powołany przez Starostę Kępińskiego;
  7.         Mirosław Wiśniewski -I Zastępca Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Kępnie-  przedstawiciel delegowany przez Komendanta Powiatowego Policji;
  8.        Gabriela Kurzawa- Szuba - Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy  Powiatowej Policji w Kępnie- przedstawiciel delegowany przez Komendanta  Powiatowego Policji.

W pracach Komisji uczestniczy Emilia Mielcarek-Wojciechowska- Prokurator wskazany przez Prokuratora Okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Z głosem doradczym w pracach Komisji uczestniczy także Wanda Lepka- p.o. Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kępnie.