19 Sierpień 2020
Starosta Kępiński Robert Kieruzal podczas wideokonferencji Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
W środę 19 sierpnia odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem Starosty Kępińskiego Roberta Kieruzala.

Posiedzenie miało formę zdalnej wideokonferencji.

W posiedzeniu zespołu uczestniczyli: przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Zenon Marszałek i Beata Bieruta, Dyrektor SPZOZ w Kępnie Beata Andrzejewska, Dyrektor ds. medycznych SPZOZ Zbigniew Bera, zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kępnie Mirosław Wiśniewski oraz włodarze i przedstawiciele gmin wchodzących w skład powiatu.

Starosta rozpoczynając posiedzenie zwrócił się do przedstawicieli PSSE w Kępnie o przedstawienie i charakterystykę aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Na dzień dzisiejszy widać stopniowy spadek aktywnych przypadków zarażenia COVID-19. Do tej pory przeprowadzono 252 kontrole przy wsparciu kępińskiej policji m.in. w zakładach pracy.

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji Mirosław Wiśniewski poinformował o 20 wykroczeniach w ciągu tygodnia w związku z brakiem maseczek ochronnych.

Natomiast dyrektor szpitala Beata Andrzejewska powiadomiła o normalnym trybie pracy wszystkich oddziałów szpitala.